dovolená Korutany

V zimě zde můžete při dovolené vyrazit do jednoho z nespočetných zimních středisek a prožít aktivní dny při lyžování nebo na snowboardu. V létě zde zase vše kvete a je zde populární vysokohorská turistika či opalování u vody. Obdivovat můžete krásnou ničím neposkvrněnou přírodu nebo nádherná jezera Korutan.

ubytování Korutany

Dovolená Korutany 2024 zaručuje jak slunečné počasí, tak díky své poloze na alpském klimatickém rozhraní i vynikající sněhové podmínky k lyžování. Korutany nabízí jezera i rozsáhlé sjezdovky, jedinečnou krajinu a kouzelnou atmosféru na ledovci či u vody.

Babí léto v jižních Alpách

Rakouský region Korutany (Kärnten) se rozprostírá v Jižních Alpách. Nejobvyklejší cesta tam vede po dálnici (A 10) přes Salzburg a skrze placené Tauernské tunely směrem na Villach (Cena jednosměrného průjezdu tunelem je 10€). Pokud chcete ušetřit za mýtné a zaplatit více za benzín, jeďte přes alpský průsmyk Katschberg.

Rodinná zábava

Korutany jsou pro Rakušany synonymem pro rodinné výlety. Nabídneme Vám proto několik zajímavých tipů pro vaši rodinu. Nechejte se jimi inspirovat na víkend, nebo třeba celý týden.

Z každého korutanského regionu vybereme jednu zajímavost s ohledem na děti a publikujeme na našich stránkách.


 

Napište komentář