dovolená Korutany

V zimě zde můžete při dovolené vyrazit do jednoho z nespočetných zimních středisek a prožít aktivní dny při lyžování nebo na snowboardu. V létě zde zase vše kvete a je zde populární vysokohorská turistika či opalování u vody. Obdivovat můžete krásnou ničím neposkvrněnou přírodu nebo nádherná jezera Korutan.

ubytování Korutany

Dovolená Korutany 2023 zaručuje jak slunečné počasí, tak díky své poloze na alpském klimatickém rozhraní i vynikající sněhové podmínky k lyžování. Korutany nabízí jezera i rozsáhlé sjezdovky, jedinečnou krajinu a kouzelnou atmosféru na ledovci či u vody.

Dovolená Korutany

Zima v Korutanech

Zkuste ochutnat zimu všemy smysly: Kdo nemá na prvním místě pouze lyžování a raději prožívá zimní čas mimo sjezdovky, najde v Korutanech širokou paletu aktivit, která mu pomůže uskutečnit jakékoliv přání. V nabídce jsou například výlety na sněžnicích panenskou zimní přírodou, relaxační pobyty v termálních lázních nebo jen korzování slavnostně vyzdobenými korutanskými městy.

Léto v Korutanech

V létě se z Korutan stává země jezer, jejichž teplá voda září tyrkysovou barvou. Na břehu si hrají děti, páry se vydávají na romantické procházky, ti aktivnější se koupou, jezdí na vodních lyžích nebo surfují. Když se zatoužíte podívat na jezera z úplně jiné perspektivy, můžete vyšplhat na kopec a podívat se dolů do údolí a obdivovat přitom nádhernou korutanskou přírodu. Korutany nabízí krajinu s 1 270 stojatými vodami, 200 jezery ke koupání, 8 000 kilometry řek a bezpočtem léčivých pramenů.

Turistické regiony v Korutanech

Villach-Warmbad / Faaker See / Ossiacher See
Wörthersee
Klopeiner See – Südkärnten
Millstätter See
Kärntens Naturarena Gail-/Gitsch-/Lesachtal, Weissensee
Bad Kleinkirchheim – Nockberge
Mittelkärnten
Landeshauptstadt Klagenfurt und Umgebung
NationalparkRegion Hohe Tauern – Großglockner
Lieser-/Maltatal – Familiental
Feldkirchen und Umgebung
Carnica Region Rosental
Rennweg/Katschberg
Lavanttal
Outdoorpark Oberdrautal
Unteres Drautal

Hlavními turistickými atrakcemi Korutan je město Villach, jezera Wörthersee (slovinsky Vrbsko jezero), Ossiachersee, Faaker See (slovinsky Baško jezero), Weissensee, Gailtalské Alpy, lyžařská centra Nassfeld (Mokrine), Hermagor (slovinsky Šmohor), Bad Kleinkirchheim, Heiligenblut, katedrála Gurk, zámek Hochosterwitz a hory Grossglockner a Nockberge.

Region map

mcphs blackboard .

Napište komentář